Кошик
77 відгуків
+380677826991
+380677826991
+380675990831
ReDECOR

Декоративна штукатурка Травертин.

Декоративна штукатурка Травертин.

28.03.16

Травертин (від італ. travertino, лат. lapis tiburtinus — тибурский камінь) — вапняний туф, полікристалічна тендітна тонкозернистая гомогенна гірська порода, утворена мінералами карбонату кальцію (в основному арагоніт з меншою часткою кальциту), вапняні відкладення вуглекислих джерел. Піддається шліфуванню і поліруванню. У першому столітті до нашої ери травертин був відомий під ім'ям lapis tiburtinus (камінь з Тибура).

  Травертин використовується як будівельний і облицювальний камінь (також і для обробки внутрішніх приміщень). Крім цього використовується в сільському господарстві для вапнування грунту.

  Найбільша будова, при будівництві якого використовувався травертин — Колізей. При його будівництві використовувався злегка полосатий світло-жовтий римський травертин з Сабинских гір. Він використовувався і при будівництві Собору святого Петра у Ватикані.

У Росії травертином оброблена станція метро «Виборзька» в Санкт-Петербурзі.

Поширена штучна імітація травертину. Штучний травертин такий же за кольором і пористості, але за складом сильно розрізняється.

Що таке декоративна штукатурка Травертин, назву якій дав камінь, який використовувався у будівництві ще в стародавню епоху? Вона складається з мармурової та вапнякового борошна, які змішують з мармуровою крихтою. Завдяки цьому досягається цікавий декоративний ефект: оштукатурена поверхня схожа на виконану з цього каменю. При використанні такого оздоблювального матеріалу створюється ілюзія натурального каменю. Саме тому штукатурку травертин дуже часто застосовують для реставрації історичних будівель. Як і камінь травертин, штукатурка може бути самих різних відтінків. Світлі тони створюють в інтер'єрі атмосферу тепла і затишку. Вони ідеально підходять для класичного стилю. А за допомогою яскравих відтінків штукатурки можна створити певні акценти або окремі зони.

Техніка нанесення.

Перед нанесенням штукатурки необхідно обробити поверхню за допомогою акрилового грунту з кварцовим наповнювачем. Зазвичай травертин наносять у два шари перший шар базовий він однотонно вкриває всю поверхню і на другому шарі створюють малюнок імітує камінь. Шпателем забирається верхній тонкий шар, щоб мармурові гранули залишили фактурні лінії на поверхні. Обробляти треба тоді, коли штукатурка ще не висохла, інакше не вийде досягти декоративного ефекту. Спеціальним ножем створюють ефект кам'яної кладки - «розкреслюють» поверхню.

Ви можете самостійно обробити поверхню спеціальним шпателем, а можете запросити майстра.

 

 

Прекрасний ефект досягається з використанням трафарету.

 

 

 

 

Ви можете переглянути одну з повчальних відео нанесення декоративної штукатурки травертин.

 

В інтернет магазині ReDECOR ви можете купити декоративну штукатурку травертин від італійських брендів Colorificio Veneziano і Deco Terra. Купити